Blog Detail

Girne gece hayatı

05 Şub 19
admin
No Comments

Eğlence denilince akla gelen Kıbrıs, neredeyse ülkemizdeki eğlence ve gece yaşamı anlayışını da geçmiş boyuttadır. Burada eğlencenin sınırları biraz daha üst boyutlara ulaşabiliyor. Özellikle yasal olarak hizmet veren kumarhaneler, dünya genelinde bir üne sahip. Burada adanın hemen hemen her kentinde ilgi çeken gece kulüpleri, Barlar ve Puflar ile karşılaşabilir ve de yasal kumarhanelerde şansınızı deneyebilirsiniz. Ada genelinde gece eğlenceleri denilince seçeneğiniz oldukça geniştir. Siz yeter ki nasıl bir eğlence istediğinize karar verin. Disko ve Barların sunduğu Girne gece hayatı Showlar da oldukça dikkat çekici olmaktadır. Kıbrıs’ta haftanın en dikkat sürükleyen günleri ise Çarşamba, Cuma ve Cumartesi oluyor. Bu günlerde mekânların daha dolu olduğunu görmek olasıdır. Kıbrıs’ta içki fiyatlarının ülkemize göre daha düşük oranda olması da eğlencelerin daha heyecanlı olmasının bir nedeni olarak kabul edilebilir. Şundan dolayı kumarhaneler de daha çok ilgi çekecektir. Kentlere nazaran ünlü mekânlara geçmeden önce, gece sakinliği ve rahatlık ararsanız kulüplerin civarlarındaki sahilleri tercih edebilirsiniz. Uzaktan gelen müzik sesleri ile dalga seslerinin karıştığı bir refah burada hissedebilir arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebilirsiniz. Ayrıca gene kumsalda da çeşitli mekânlar ile karşılaşabileceğinizi belirtelim.  Bunları da tercih etmeniz mümkündür.

Eğlence Kulüpleri

Girne gece hayatı sahip olduğu çok rakamda gece kulübü, disko, bar ve puf ile gece eğlenceleri vadediyor. Kıbrıs tatilinizi eğlenceli hale getireceğiniz bir gece için değişik değişik kulüpleri görebilirsiniz. Bu anlamda Girne için plajı ile de şöhretli olan Escape Bach & Disco Club ile başlayabilirsiniz. Sanki şehrin en şanlısı olan bu mekân, gündüz sahip olduğu şöhreti gece de sürdürüyor. Bunun haricinde ise gene en şanlılardan olan Camelot Bach & Disco Club ile Club Night Park Disco bulunmaktadır. Her mekânın kendince değişiklikleri olduğundan, bir gece birkaç değişik mekânı da görmek isteyebilirsiniz. Bu gidişatta ise size teklifimiz oldukça fazla olacak. Tatilinizin vaktine göre siz tercihinizi yaparak, gecelerinizi cümbüş ile tatilinizin unutulmaz kavramış olur haline getirebilirsiniz. Barcode Disco Club, Lions Garden Disco, Boğaz Bach & Disco ve Club Milenyum da şehirde namlı olan mekânlardan kimileridir. Ek olarak Glasede Open Air Disco da görülmeye değer bir eğlence merkezi olarak tatilcilere önerilebilir. Lefkoşa’nın gece eğlencelerinden Girne gece hayatı bahsedecek olursak, Club Ampire, Club Korada ilk akla gelenler olacaktır. Ayrıca Girne’ye bakılırsa Lefkoşa’da daha farklı bir gece yaşamı söz konusudur. Burada mekân seçeneklerin aynı türden oluşmuyor. Daha geniş bir çeşitlilik görmek mümkündür. Örneğin bir nargile bar olarak tanımlayabileceğimiz Cafe Aranca Bar, oldukça farklı bir eğlence sunuyor. Bunun haricinde beyazperde Nostalji Bar da ilginizi çekebilecek, farklı mekânlardan biridir.  Burada ise genel olarak Konak Lounge veya Coşkuner Beer Gayrden gibi ve son olarak size Lefkoşa için önerebileceğimiz mekânlardandır.

Girne’ye göre farklılık gösteren Lefkoşa, tam da çünkü dinlence programlarının eğer olmazsa olmazıdır. Güzelyurt adanın diğer şehirlerine göre birazcık geri planda kalıyor. Buna karşın en az diğer merkezler kadar ilgi çekicidir. Hem kültürel ve gezinse seyahat noktaları aynı zamanda gece kulüpleri burayı özel kılıyor. Four star Night Club şeklinde kentin ilk akla gelen eğlence merkezlerini görmek, turistlerin ilk tercihi oluyor. Sadece bunun haricinde da görülmeye ve denenmeye değer gece kulüpleri söz mevzusudur. Bling Night Club bunlardan sadece bir tanesidir. Şu sebeple Güzelyurt’taki konaklamalarınızı, bu kulüpler ile daha hareketli hale getirebilir, dostlarınız ile yahut yeni tanışacağınız arkadaşlarınız ile eğlenebilirsiniz.

Leave A Comment

Çevrimiçi Whatsapp